Stomatologia estetyczna

Piękny, zdrowy i biały uśmiech nie tylko odmładza, ale dodaje także pewności siebie. Stomatologia estetyczna w Exclusive Dental Studio Poznań to gwarancja sukcesu. Współpraca z uznanymi laboratoriami dentystycznymi pozwala nam wykorzystywać nowoczesne technologie i rozwiązania protetyczne, które satysfakcjonują zarówno lekarzy – specjalistów, jak i ich pacjentów.

Digital Smile Design

DSD (DIGITAL SMILE DESIGN) pozwala Pacjentowi zobaczyć efekt końcowy pracy stomatologów, zanim jeszcze podejmie decyzję o rozpoczęciu leczenia. 

Na zdjęciach i filmach możesz obejrzeć jak wielkie i zaskakujące mogą być metamorfozy związane z leczeniem zębów i poprawą ich estetyki. Nawet najlepiej wykwalifikowany zespół może mieć problemy z precyzyjnym przekazaniem sobie wytycznych zawartych w planie leczenia. Czasem sami pacjenci spodziewają się też innego efektu końcowego. Problem rozwiązuje stworzenie wizualnego planu leczenia oraz poznanie końcowego rezultatu – nowego uśmiechu. Indywidualnie zaprojektowanego, wyrażającego osobowość Pacjenta i zgodnego z fizycznymi cechami twarzy.

DSD krok po kroku: 

 • pierwsza konsultacja trwa do 1,5 godziny;
 • w tym czasie wykonana zostanie w naszym studio fotograficznym seria zdjęć i filmów twarzy, zębów, uśmiechu;
 • lekarz przeprowadza dokładny wywiad, którego celem jest poznanie cech osobowości oraz wyobrażeń o pięknym uśmiechu;
 • następnie lekarz analizuje zależności między zębami, ustami, uśmiechem a rysami twarzy i mimiką wyrażającą emocje. Posługując się specjalnymi cyfrowymi planszami projektuje nowy uśmiech. W każdym momencie może skonsultować projekt z Pacjentem. Powstaje plan leczenia;
 • ostatnim etapem jest przygotowanie w pracowni protetycznej wzoru uśmiechu, który można przymierzyć jak sukienkę czy garnitur. Teraz możesz zobaczyć nowego siebie!

Projektowanie uśmiechu

Efektem analizy jest przejrzysty, zrozumiały plan leczenia. W wielu przypadkach leczenie wymaga zaangażowania dentystów różnych dziedzin stomatologii – ortodonty, chirurga, protetyka i laboratorium techniki dentystycznej. By osiągnąć idealny efekt konieczna jest współpraca zespołu i komunikacja między poszczególnymi jego członkami.

Licówki

Licówki pozwalają zatuszować estetyczne niedoskonałości zębów w odcinku przednim. Licówki porcelanowe w wielu przypadkach stanowią wspaniałą alternatywę dla koron. Przygotowanie zębów pod licówki tradycyjne wymaga oszlifowania zębów, jednak pozwala zachować zdecydowanie więcej tkanki, niż szlifowanie zębów pod korony. W niektórych przypadkach możliwe jest  wykonanie  licówek bez szlifowania zębów.

Licówki to porcelanowe, cieniutkie płytki na stałe mocowane do zębów. Zapewniają doskonały efekt estetyczny. Dzięki licówkom można zmienić kolor i kształt zęba. Światło naturalnie rozprasza się w warstwie porcelany – odpowiedniku szkliwa, dzięki czemu licówki do złudzenia upodabniają się do naturalnego zęba.

Licówki są doskonałym rozwiązaniem w przypadku zębów:

 • małych;
 • o stożkowatym kształcie;
 • diastem;
 • mocno przebarwionych;
 • nierówno położonych w łuku;
 • zbyt małych lub zbyt dużych.

Licówki porcelanowe są bardzo trwałe, ryzyko odpadnięcia jest niewielkie, barwa z czasem się nie zmienia. Nawet po latach normalnego jedzenia i picia porcelana odporna jest na przebarwienia. Licówki są odporne na przebarwienia z kawy, herbaty, a nawet na przebarwienia wynikające z palenia papierosów.

Dzięki SKYN CONCEPT jesteśmy w stanie doskonale skopiować idealne zęby, a następnie dzięki technologii 3D odtworzyć ich kształt i strukturę, idealnie dopasowując je do indywidualnych potrzeb każdego Pacjenta.

Korony protetyczne

W Exclusive Dental Studio lekarz przygotowuje ząb poprzez oszlifowanie go we właściwy sposób. 

Powierzchnia zęba zmniejszana jest ze wszystkich stron o około 1-2 mm lub więcej, z każdej strony – taka bowiem będzie grubość ścianki korony. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, więc dla Pacjenta taki zabieg jest bezbolesny. Następnie lekarz pobiera wyciski szczęki lub żuchwy z oszlifowanym filarem i wycisk przeciwstawny i ustala kolor korony. Następnie wykonuje zdjęcie twarzy Pacjenta aparatem fotograficznym. Tak przygotowane materiały przekazujemy do laboratorium techniki dentystycznej. Rozpoczyna się proces wytwarzania korony. Pacjentowi na czas przygotowania gotowej pracy zakłada się koronę tymczasową. Kiedy lekarz otrzymuje gotową koronę – ocenia wspólnie z Pacjentem jej walory funkcjonalne i estetyczne. Jeśli nie ma zastrzeżeń – cementuje ją na stałe. 

W Exclusive Dental Studio możemy wykonać dla Ciebie następujące rodzaje koron i mostów:

 • KORONY PEŁNOCERAMICZE Z PODBUDOWĄ Z TLENKU CYRKONU;
 • KORONY PORCELANOWE NA PODBUDOWIE ZE ZŁOTA;
 • KORONY PORCELANOWE NA PODBUDOWIE Z METALU;
 • KORONY NA IMPLANTACH – korony, które są mocowane na „sztucznym korzeniu”, czyli implancie. Po okresie integracji implantu z kością (2-6 miesięcy), lekarz zakłada Pacjentowi w miejscu implantu śrubę gojącą. Po okresie gojenia pobieramy wycisk, który wysłamy do laboratorium protetycznego. Tam technicy dentystyczni przygotowują łącznik implantologiczny i koronę protetyczną, które będą mocowane do implantu. Przed pobraniem wycisku Pacjent wybiera rodzaj łącznika i korony, który chciałby mieć zamocowany.

Dzięki SKYN CONCEPT jesteśmy w stanie doskonale skopiować idealne zęby, a następnie dzięki technologii 3D odtworzyć ich kształt i strukturę, idealnie dopasowując je do indywidualnych potrzeb każdego Pacjenta.

Wybielanie perfect Bleaching™

Białe zęby to podstawa pięknego i zdrowego uśmiechu. Sprawiają, że Pacjent czuje się dobrze i ma większą pewność siebie. Niestety, z wielu różnych powodów, większość z Nas nie może się poszczycić zadowalającą bielą uzębienia. Znaczenie mają tu geny, styl życia czy stan zdrowia. W Exclusive Dental Studio opracowaliśmy autorską metodę wybielania PERFECT BLEACHING™. Gwarantujemy, że dzięki niej zęby będą bielsze, a jeśli Pacjent będzie się stosował do naszych zaleceń – efekt wybielania utrzyma się przez wiele lat! Przed podjęciem decyzji o wybielaniu umów się do Exclusive Dental Studio na konsultację, aby lekarz mógł wyjaśnić na czym polega ta metoda i czy w przypadku Twoich zębów uda się uzyskać zamierzony efekt. 

Piękny, biały uśmiech to marzenie każdego z nas. Wybielanie, które rozjaśnia odcień naszych zębów o średnio 4 do 15 tonów przybliży nas do osiągnięcia hollywoodzkiego uśmiechu. Co powinniśmy wiedzieć zanim zdecydujemy się na ten zabieg?

Pamiętajmy, że wybielanie możemy zastosować tylko w przypadku zębów wyczyszczonych z kamienia i osadu. Po wybielaniu możliwe jest wystąpienie nadwrażliwości, która najczęściej ustępuje w ciągu 24h. 

Bardzo ważne jest także stosowanie tzw. „białej diety” przez okres 5 do 7 dni po wybielaniu. W tym czasie należy unikać zwłaszcza kawy, herbaty, czerwonego wina oraz produktów tytoniowych. Dla jak najdłuższego zachowania śnieżnobiałego uśmiechu polecamy również stosowanie profesjonalnych past wybielających. Produkty do pielęgnacji jamy ustnej powinny być dobierane indywidualnie. Zapytaj lekarza w Exclusive Dental Studio, która z profesjonalnych past będzie najlepsza dla Twoich zębów. Przeciwwskazania do wybielania to: ciąża, karmienie piersią, oraz wiek poniżej 18 roku życia.

Zapraszamy Państwa do Exclusive Dental Studio na konsultację, podczas której lekarz ustali plan postępowania przed wybielaniem oraz dobierze indywidualny czas trwania poszczególnych sesji.

Zamykanie Diastemy

Diastema to przerwa między zębami siecznymi przyśrodkowymi, czyli przerwa między górnymi jedynkami. Nie zawsze jest ona wadą zgryzu, ale często jest problemem natury estetycznej. Najszybszą i co równie ważne – odwracalną metodą na pozbycie się diastemy jest bonding, czyli zamaskowanie przerwy między zębami za pomocą kompozytu. W tym przypadku likwidacja diastemy przypomina zakładanie plomby: najpierw wytrawia się ząb specjalnym kwasem demineralizującym, a następnie nakłada materiał kompozytowy i papierowymi dyskami nadaje mu się kształt. Efekt uzyskuje się podczas jednej wizyty.

Odbudowa dziąseł kwasem hialuronowym

Czarne trójkąty między koronami potrafią zepsuć efekt końcowy odbudowy estetycznej zębów. Idealną alternatywą dla dodatkowych i nieprzyjemnych zabiegów chirurgicznych jest prosta i bezpieczna metoda z wykorzystaniem igły i strzykawki z żelem kwasu hialuronowego. Kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w ludzkim organizmie i jest często wykorzystywany w zabiegach kosmetologicznych i medycyny estetycznej. Zabieg odbudowy dziąseł wygląda więc podobnie do zabiegu wypełniania zmarszczek. Można go powtórzyć po miesiącu, aby zwiększyć efekt. Kwas hialuronowy z czasem zostaje częściowo wchłonięty i potrzebna jest dodatkowa aplikacja, jednak kształt brodawki będzie już bliższy naturalnemu, dzięki wbudowaniu rusztowania fibrynowego.


FAQ: Stomatologia estetyczna
Najczęściej zadawane pytania

Czy mogę wykonać bonding wszystkich zębów mimo wady zgryzu?

Nasz gabinet zajmuje się leczeniem kompleksowym, dbamy nie tylko o ładny wygląd zębów, ale przede wszystkim chcemy by były zdrowe. Estetyczne odbudowy są trwałe na lata, dlatego jeśli Pacjent posiada wadę zgryzu, najpierw powinien ją skorygować.

Na ile lat trwałym rozwiązaniem jest bonding?

Bonding to rozwiązanie którego efekt utrzymuje się od 2 do 5 lat, ponadto praca musi być poddawana regularnemu polerowaniu.

Co może być przeciwwskazaniem do wybielania zębów?

Przeciwwskazaniem mogą być: ciąża, karmienie piersią, choroby przyzębia, dziąseł oraz wiek poniżej 18 roku życia.

Czy licówki będą dobrym rozwiązaniem, aby pozbyć się diastemy?

Tak. Efekt będzie długotrwały na lata.

Co ma na celu projektowanie uśmiechu?

Dzięki cyfrowemu projektowaniu docelowego uśmiechu możemy uzyskać idealnie dopasowany do Pacjenta, idealny efekt.
W przypadku planowania całkowitych metamorfoz uśmiechu, na podstawie skanu wewnątrzustnego Pacjenta, technik dentystyczny może stworzyć projekt docelowego uśmiechu. Dzięki temu, planowana praca protetyczna jest przemyślana i pasuje do pozostałych zębów oraz twarzy Pacjenta. Zanim zaczniemy przygotowanie zębów pod pracę protetyczną, możemy wykonać przymiarkę uśmiechu, którą Pacjent akceptuje.