O nas

Filozofia Exclusive Dental Studio

Wszystko zaczyna się od uśmiechu, dlatego stworzymy piękny i zdrowy uśmiech dla Ciebie i tych, których kochasz.


  • Stworzyliśmy dla Ciebie miejsce inne niż wszystkie. 
  • Miejsce w którym pasja i wieloletnie doświadczenie spotkały się, 
  • byś w niepowtarzalnym klimacie mógł zadbać o to, co najcenniejsze. 
  • Wiemy, jak ważny na co dzień jest piękny i zdrowy uśmiech. Wiemy też co zrobić, byś uśmiechał się częściej. 
  • Dlatego zadbamy, by każdy Twój dzień zaczynał się i kończył pięknym uśmiechem, który będzie odzwierciedleniem radości płynącej z Twojego wnętrza.


Dlaczego właśnie nasz gabinet stomatologiczny?

  • W Exclusive Dental Studio traktujemy Pacjentów holistycznie i indywidualnie. Podpowiadamy, jak zadbać o uśmiech kompleksowo. Przedstawiamy indywidualny plan leczenia, opracowany w kilku wariantach przez specjalistów, zgodnie z potrzebami Pacjenta. To Pacjent decyduje, którą metodę leczenia wybiera. My szanujemy ten wybór. 
  • Exclusive Dental Studio docenia stałych Pacjentów. Pacjenci, którzy odwiedzają nas regularnie co 6 miesięcy, stosując się do naszych zaleceń, otrzymują gwarancję na wszystkie prace wykonane w naszym gabinecie.
  • W Exclusive Dental Studio pamiętamy o Pacjentach. Zawsze przed umówionym terminem dzwonimy, aby potwierdzić wizytę.
  • W Exclusive Dental Studio sprawiamy by Pacjent czuł się komfortowo i bezpiecznie już od samego wejścia. Wnętrza zostały zaprojektowane w trosce o dobre samopoczucie i wygodę Pacjentów. Leczenie w naszym gabinecie nie będzie przykrą koniecznością, a chwilą relaksu.
  • Exclusive Dental Studio przyjmuje Pacjentów w trakcie leczenia onkologicznego, podejmujemy się leczenia osób z wszczepionymi rozrusznikami serca, po operacjach kardiochirurgicznych czy neurochirurgicznych. Konsultujemy problemy zdrowotne Pacjentów z innymi specjalistami. Jeśli Pacjentka jest w ciąży – również podejmujemy się leczenia po konsultacji z jej lekarzem prowadzącym.

Bezpieczeństwo

W Exclusive Dental Studio szczególny nacisk kładziemy na czystość – zarówno w gabinetach, jak i w innych pomieszczeniach. Bardzo dużą wagę przykładamy do bezpieczeństwa Pacjentów podczas wykonywanych zabiegów. Sterylizację narzędzi oraz dezynfekcję przeprowadza wykwalifikowany personel, według ściśle zaleconych procedur. Do zabiegów sterylizacji i dezynfekcji używamy tylko certyfikowanych preparatów i urządzeń. Posiadamy dwa nowoczesne autoklawy LISA. Narzędzia, które mają być używane podczas danego zabiegu, rozpakowywane są dopiero przy Pacjencie. Wszędzie, gdzie istnieje możliwość, stosujemy jednorazowe produkty.

Nowoczesne metody, sprzęt i materiały

Sedacja wziewna (gaz rozweselający)

Gaz rozweselający to jest podtlenek azotu. Podajemy go Pacjentowi za pomocą specjalnej maseczki zakładanej na nos. Maseczki mają przyjemne zapachy – czekoladowy, truskawkowy czy waniliowy. Działanie gazu rozweselającego daje uczucie przyjemnego oszołomienia. Będąc pod wpływem podtlenku azotu nie odczuwa się strachu czy lęku, dlatego polecany jest on dla Pacjentów z DENTOFOBIĄ. Można go stosować u dorosłych, jak również u dzieci od 3 roku życia. Gaz rozweselający pozwala przełamać lęk przed zabiegami.

Radiowizjografia

Posiadamy cyfrowy radiowizjograf firmy MY-RAY. Dzięki niemu możemy wykonać zdjęcie rentgenowskie nawet w trakcie leczenia, na fotelu. Zrobione w ten sposób zdjęcie pokazuje się natychmiast na ekranie monitora, a my możemy je omówić i natychmiast wdrożyć odpowiednie leczenie. W aparacie został zastosowany czujnik cyfrowy, dzięki czemu dawka promieniowania jest mniejsza o 90% w stosunku do tradycyjnego zdjęcia na kliszy. Dzięki RVG działamy ekologicznie, ponieważ nie używamy odczynników chemicznych do wywoływania zdjęć. Zdjęcie możemy przekazać Pacjentowi na jego życzenie na płycie CD, Pen-drive lub przesłać mailem.

Mikroskop

W Exclusive Dental Studio posiadamy mikroskop wiodącej firmy Carl Zeiss. To dzięki jego powiększeniu oraz oświetleniu nasi lekarze endodonci mogą wyleczyć nawet bardzo trudne kanały korzeniowe. Jeśli kanał w zębie zakwalifikowanym do leczenia endodontycznego jest wąski, zakrzywiony lub zostało w nim złamane narzędzie w czasie leczenia w innym gabinecie – mikroskop pozwoli na precyzyjne wyleczenie. Jeśli potrzebne jest powiększenie do prac stomatologicznych protetycznych, zabiegów chirurgicznych czy klasycznego leczenia, to właśnie dzięki użyciu mikroskopu lekarz może działać bardzo precyzyjnie.

Piezosurgery

W Exclusive Dental Studio pracujemy na PiezotomeSolo, który jest innowacyjnym systemem do cięcia kości bez uszkadzania tkanek miękkich, za pomocą ultradźwiękowych mikrodrgań. Urządzenie opracowano do stosowania w chirurgii jamy ustnej, usuwania zatrzymanych ósemek, implantologii i periodontologii. Dzięki temu Pacjent może czuć się jeszcze bardziej komfortowo i bezpiecznie. Tradycyjne metody cięcia kości (tj. wiertarki i wiertła) mogą powodować uszkodzenia niektórych tkanek i kości, które zwiększają ból i obrzęk pozabiegowy. Piezosurgery eliminuje to ryzyko, a dzięki technologii mikrodrgań pacjent nie odczuwa dyskomfortu podczas procedur chirurgicznych w jamie ustnej. Piezosurgery to urządzenie stosowane przez najlepszych specjalistów na całym świecie. W naszej klinice łączymy technologię Piezo z procedurą PRF. Dzięki temu nasi Pacjenci nie odczuwają bólu ani dyskomfortu po zabiegach chirurgicznych, co dla naszych specjalistów jest najwyższym priorytetem.

PRF - Platelet rich fibrin

PRF to procedura polegająca na pobraniu krwi pacjenta, odwirowaniu i uzyskaniu fibryny bogatopłytkowej, zawierającej także limfocyty, czynniki wzrostu i komórki macierzyste. Dzięki tym składnikom procedura PRF pozwala na maksymalne zmniejszenie obrzęku i przyspieszenie okresu regeneracji pozabiegowej. Gojenie następuje już po 3 dniach! PRF zabezpiecza i uszczelnia ranę po zabiegu chirurgicznym, zmniejszając tym samym ryzyko wystąpienia zakażeń do minimum. Nasycenie rany PRF wspiera tworzenie nowej tkanki ze względu na czynniki wzrostu, a to z kolei prowadzi do szybszej regeneracji tkanek. Preparat PRF jest przygotowywany specjalnie dla Pacjenta bezpośrednio przed zabiegiem chirurgicznym. Wykwalifikowana pielęgniarka medyczna pobiera krew od Pacjenta, a lekarz rozpoczyna produkcję PRF. Taki proces trwa ok. 20-25 minut.

System Obtura B do wypełniania kanałów korzeniowych na ciepło

Jednym z najbardziej istotnych elementów leczenia kanałowego jest szczelne wypełnienie kanału. Od lat zastanawiano się, w jaki sposób najszczelniej i najtrwalej można zamknąć kanały. Rozwiązaniem tego problemu jest System B oraz Obtura, stosowany w Exclusive Dental Studio. System B służy do wypełnienia wierzchołka korzenia, a przede wszystkim – do zamykania światła otworu fizjologicznego. Gutaperka, uznana za najlepszy materiał wypełnieniowy, zostaje podgrzana i skondensowana. Zapobiega to przepchnięciu materiału poza światło kanału. Natomiast Obtura służy do wypełnienia pozostałej części kanału. Gutaperka zostaje podgrzana do 200 stopni, dzięki czemu staje się bardzo plastyczna. Materiał w takiej postaci jest najbardziej biozgodnym materiałem. Zaletą tej metody jest dokładniejsza kondensacja materiału, pozwalająca rekompensować skurcz gutaperki, a tym samym – wykonać bardziej szczelne wypełnienie kanału.

EMS - Nowoczesne urządzenie do higienizacji

W Exclusive Dental Studio korzystamy z wolnostojącego, mobilnego skalera ultradźwiękowego o częstotliwości drgań końcówki roboczej w zakresie 25 ÷ 35 kHz, z najnowszą elektroniką PIEZON No Pain z piaskarką. Układ sterujący PIEZON No Pain wyposażony jest w system automatycznego  podtrzymywania nastawionej mocy podczas zabiegu, co pozwala na precyzyjne operowanie końcówką. Niezależnie od użytej siły drgania końcówki nie uszkadzają szkliwa. Urządzenie posiada miękki start, który sprawia, że odczucia Pacjenta podczas zabiegu są przyjemne. Urządzenie posiada rękojeść wyposażoną w oświetlenie typu LED, co ułatwia operowanie końcówką roboczą w jamie ustnej oraz ułatwia pracę higienistce. Dzięki temu urządzeniu zabiegi higienizacji w Exclusive Dental Studio są przeprowadzana bezboleśnie i perfekcyjnie.