Implantologia

Implantologia to dziedzina, która ma na celu odbudowanie, przywrócenie lub poprawienie funkcji żucia, jak i poprawę estetyki jamy ustnej. W Exclusive Dental Studio w Poznaniu zabiegi implantologiczne wykonujemy przy użyciu nowoczesnych sprzętów i materiałów, dzięki czemu Pacjent może czuć się bezpiecznie i komfortowo – zarówno w trakcie zabiegu, jak i po nim. Pacjentów po zabiegach chirurgicznych otaczamy szczególną opieką i troską. Pozostajemy w dyspozycji telefonicznej w razie potrzeby Pacjenta przez 24 h na dobę przez 3 pierwsze doby po zabiegu. W Exclusive Dental Studio od wielu lat wykonujemy implantacje z doskonałymi rezultatami. Ta dziedzina stomatologii jest wielką pasją naszych chirurgów. Pracujemy na materiałach, maszynach i systemach implantologicznych najwyższej jakości, znanych na całym świecie: NOBLE BIOACARE, BIOMET 3I, Branemark czy Straumann. Zabiegi mogą być wykonane przy użyciu PIESOSURGERY, SEDACJI WZIEWNEJ czy PRF.

 

ALL-ON-4 Zęby dolne na 4 implantach

Metoda All-on-4 polega na zastąpieniu brakujących zębów w żuchwie przy użyciu mostu, obejmującego cały łuk zębowy, opartego na zaledwie czterech implantach stomatologicznych. Dzięki temu skraca się ogólny czas leczenia. Wyjątkowe rozwiązania, zastosowane w technice All-on-4, zapewniają także lepszą stabilizację w kości, zmniejszając potrzebę jej przeszczepiania.

Zwykle możliwe jest jeszcze tego samego dnia osadzenie tymczasowego uzupełnienia brakujących zębów. Takie tymczasowe uzupełnienie wygląda i daje odczucia bardzo zbliżone do naturalnych zębów. Dzięki temu po zabiegu możesz natychmiast normalnie funkcjonować. Po kilku tygodniach gojenia lekarz stomatolog założy Ci ostateczny most. Jakość Twojego życia się poprawi, będziesz też mógł znowu jeść ulubione potrawy.

ALL-ON-6 Zęby górne na 6 implantach


All-in-6 to ta sama metoda, co All-on-4, ale stosowana przy odbudowie całego łuku zębowego górnego – szczęki. Dzięki niej można cały łuk zębowy oprzeć na 6 implantach. W szczęce jest trochę słabsza kość i dlatego potrzebna jest większa ilość implantów do odbudowy całego łuku, niż w przypadku dolnego (metoda All-in-4). Zwykle możliwe jest tymczasowe uzupełnienie zębów jeszcze tego samego dnia. Takie tymczasowe uzupełnienie wygląda i daje odczucie bardzo zbliżone do naturalnych zębów. Po zabiegu można natychmiast normalnie funkcjonować. Po kilku tygodniach gojenia lekarz stomatolog zakłada stały most.

Implanty ceramiczne

Są to implanty bezmetalowe, wykonane z tlenku cyrkonu, czyli bioceramiki. Jest to materiał bardziej biokompatybilny od tytanu. Implanty ceramiczne polecane są szczególnie tam, gdzie zależy nam na idealnej estetyce, gdyż kolor implantu jest podobny do koloru naturalnych korzeni zębowych co dale idealny efekt estetyczny. Są to także implanty stosowane z wyboru u pacjentów z alergiami, szczególnie na metal. Stosuje się je także u osób, którym zależy na naturalnym leczeniu holistycznym. W Exclusive Dental Studio, jako jedyni w Polsce, wszczepiamy implanty cerkonowe Axis. Są to innowacyjne implanty dentystyczne, zapewniające elastyczność pomiędzy implantem a koroną, co pozwala na odtworzenie naturalnego zachowania zębów.

Miniimplanty

Miniimplanty stosowane są u pacjentów, u których doszło do dużych zaników w tkance kostnej w szczęce i żuchwie, przez co nie ma możliwości wykonania stałych uzupełnień protetycznych. Dzięki swoim małych wymiarom oraz prostej i szybkiej procedurze, idealnie nadają się do stabilizacji protez całkowitych dla osób w każdym wieku. Dzięki 4 do 6 miniimplantom możliwe jest przywrócenie komfortu noszenia protez. Protezy są ustabilizowane, dzięki czemu Pacjent może normalnie gryźć, żuć i mówić. Pacjenci dzięki takiemu rozwiązaniu odzyskują pewność siebie w życiu codziennym oraz zyskują komfort i satysfakcję z noszenia idealnych protez. Zabieg wszczepienia implantów trwa krótko i często możliwe jest wykonanie stabilizacji protezy już w czasie tego samego zabiegu

PRF - Osocze bogatopłytkowe platelet Rich Fibrin

Procedura, polegająca na pobraniu krwi pacjenta, odwirowaniu i uzyskaniu fibryny bogatopłytkowej, zawierającej także limfocyty, czynniki wzrostu i komórki macierzyste. Dzięki tym składnikom procedura PRF pozwala na maksymalne zmniejszenie obrzęku i przyspiesza okres regeneracji pozabiegowej. Gojenie następuje już po 3 dniach! PRF zabezpiecza i uszczelnia ranę po zabiegu chirurgicznym, zmniejszając tym samym ryzyko wystąpienia zakażeń do minimum. Nasycenie rany PRF wspiera tworzenie nowej tkanki ze względu na czynniki wzrostu, a to z kolei prowadzi do szybszej regeneracji tkanek. Preparat PRF jest przygotowywany specjalnie dla Pacjenta bezpośrednio przed zabiegiem chirurgicznym. Wykwalifikowana pielęgniarka medyczna pobiera krew od Pacjenta. Następnie lekarz rozpoczyna produkcję PRF. Taki proces trwa ok. 20-25 minut.

Podniesienie zatoki „SINUS LIFT”

Zabieg polegający na podniesieniu dna zatoki szczękowej w celu umieszczenia w tej okolicy implantów. Procedura obejmuje zasięgiem okolicę górnej szczęki, w której mieściły się zęby przedtrzonowe i trzonowe. Wskazaniami do zabiegu są zbyt mała grubość kości, spowodowana paradontozą lub ekspansją komory zatok po dawnych ekstrakcjach. Po wykonaniu zabiegu i założeniu materiału kościotwórczego uzyskujemy idealną wysokość wyrostka, aby osadzi implanty. Dzięki urządzeniu Piezotoem Solo i technice PRF zabieg przebiega bezboleśnie i bez powikłań pozabiegowych.


FAQ: Implanty
Najczęściej zadawane pytania

Na czym polega metoda All-on-4?

Metoda All-on-4 polega na zastąpieniu brakującego uzębienia mostem, obejmującym cały łuk. Łuk oparty jest na 4 implantach, a dzięki temu, że wystarcza mniejsza ilość implantów, czas leczenia ulega skróceniu.

Jakiej firmy stosujecie implanty i czy posiadają jakąś gwarancję?

Od lat w naszym gabinecie stosujemy implanty firmy Nobel Biocare, które posiadają dożywotnią gwarancję.

Kto zajmuje się implantologią w Waszym gabinecie?

Posiadamy dwóch specjalistów z zakresu implantologii – lek.stom. Kamil Szewczyk oraz lek.stom. Marcin Mitał.

Ile czasu trwa zabieg implantacji?

Średni czas całej wizyty to około godziny. Przy bardziej złożonych zabiegach wizyta może trwać do 2 godzin.

Jak dbać o implanty?

O implanty dbamy tak, jak o własne, naturalne zęby. Należy je myć przynajmniej 2 razy dziennie, a najbardziej optymalnie po każdym posiłku. Analogicznie, należy używać nici dentystycznej lub irygatora.