Chirurgia stomatologiczna

W Exclusive Dental Studio wykonujemy wszelkiego typu zabiegi chirurgiczne, dotyczące zarówno tkanek miękkich, jak i tkanek twardych. Zabiegi wykonujemy przy użyciu nowoczesnych sprzętów i materiałów, dzięki czemu Pacjent może czuć się bezpiecznie i komfortowo – zarówno w trakcie zabiegu, jak i po nim. W Exclusive Dental Studio Pacjentów po zabiegach chirurgicznych otaczamy szczególną opieką i pozostajemy do dyspozycji w razie potrzeby przez 24 h na dobę, przez 3 pierwsze doby po zabiegu.

Ekstrakcja zęba

Polega na całkowitym wyjęciu zęba z zębodołu. W Exclusive Dental Studio zabieg taki jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym, by był bezbolesny dla Pacjenta. Jeśli Pacjent chciałby zminimalizować lęk podczas zabiegu – możemy podać Pacjentowi „gaz rozweselający”. Po zabiegu pacjent powinien zastosować się do wszelkich zaleceń lekarza.

Chirurgiczne usuwanie zębów

Polega na całkowitym wyjęciu zęba z zębodołu. W Exclusive Dental Studio zabieg taki jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym, by był bezbolesny dla Pacjenta. Na życzenie Pacjenta, by zminimalizować Jego lęk podczas zabiegu, leczenie możemy przeprowadzić w sedacji wziewnej, czyli przy użyciu „gazu rozweselającego”. Chirurgicznym usuwaniem zębów nazywamy usunięcie zęba pozbawionego korony, gdy jego korzenie wciąż znajdują się w dziąśle, lub gdy korzenie zębowe są mocno zakrzywione oraz w przypadku zębów zatrzymanych. Zabieg chirurgicznego usunięcia zęba wykonywany jest przez chirurga i polega na wyjęciu zęba z zębodołu przy użyciu różnego rodzaju narzędzi. W Exclusive Dental Studio zabiegi chirurgicznego usuwania zębów możemy przeprowadzić przy użyciu PIESOSURGERY i zaaplikować PRF, aby miejsce po zabiegu szybciej się regenerowało.Pacjent powinien zastosować się do wszelkich zaleceń lekarza, które otrzyma po zabiegu.

Resekcja

Zabieg polegający na usunięciu wierzchołka korzenia zęba wraz ze zmianami chorobowymi wokół niego. Wskazaniem do zabiegu jest niemożliwość prawidłowego wypełnienia endodontycznego zęba lub przewlekłe stany zapalne okołowierzchołkowe przy korzeniu zęba. W Exclusive Dental Studio jest to zabieg mikrochirurgiczny, przeprowadzony w znieczuleniu miejscowym, minimalnie inwazyjny dzięki urządzeniu Piezotome Solo oraz PRF.

Plastyka dziąseł

Zabieg chirurgicznego wydłużenia korony zęba. Wykonujemy go w przypadku zbyt krótkich koron zębów lub w przypadku zaburzonej estetyki biało–czerwonej z nadmiernie widocznym dziąsłem. Zabieg korekty linii uśmiechu dziąsłowego przeprowadzamy w znieczuleniu miejscowym. Polega na usunięciu fragmentu dziąsła oraz plastyce brzegu kości w celu zachowania odpowiedniej szerokości nowej linii dziąsła.

Pokrywanie recesji dziąseł

Recesja dziąsła polega na obnażeniu fragmentu korzenia zęba, co niejednokrotnie powoduje większą wrażliwość na zmiany termiczne i chemiczne, utrudnia utrzymanie higieny w zakresie recesji. Jest to często duży defekt estetyczny zwłaszcza, jeśli mamy do czynienia z tzw. wysoką linia uśmiechu, a dziąsło obnażone znajduje się w strefie uśmiechu. W Exclusive Dental Studio wykonujemy zabiegi pokrywania recesji dziąsłowych przy pomocy płatów dziąsłowych.