Marzysz o nowym, pięknym uśmiechu?

Dzielą Cię od niego tylko 4 proste kroki! Uzupełnij formularz i poczekaj na nasz kontakt z gabinetu!

  Akceptuję regulamin i politykę prywatności.

  Piękne i białe zęby są w zasięgu Twojej ręki!

  Szeroki, spontaniczny uśmiech pozwala w pełni cieszyć się życiem i wyrażać emocje. Dodaje pewności siebie niezależnie od wieku. Proste, lśniące zęby są oznaką dobrego stanu zdrowia i młodości, niezależnie od peselu. Zadbaj o siebie razem z dentystami z naszej Kliniki!

  Co czeka Cię na pierwszej wizycie konsultacyjnej?

  • Spotkanie z właścicielką kliniki: dr Agnieszką Kulik – Szewczyk, która oceni Twoje zęby i zaproponuje najbardziej optymalny plan leczenia
  • Sesja zdjęciowa i filmowa w profesjonalnym, dyskretnym studio, gdzie widać także mimikę: słabe i mocne strony Twojego uśmiechu
  • Dokładny wywiad stomatologiczny, analiza potrzeb i oczekiwań
  • Zebranie danych do przygotowania przejrzystego planu leczenia oraz monitorowania postępów
  • Decyzja. To od niej zaczyna się przygoda na drodze do pięknego uśmiechu!

  Spotkanie w klinice

  Pierwsza konsultacja (0,5 h): wywiad, analiza, wstępny plan leczenia

  Pakiet diagnostyczny

  Badania, tomografia komputerowa, skan 3D zębów i twarzy, sesja zdjęciowa (1 h)

  Decyzja

  To Ty podejmujesz decyzję, kiedy zaczynamy

  Nowy uśmiech

  Przygotowanie wzoru nowego uśmiechu dobranego z biblioteki zębów naturalnych

  Metamorfozy

  Zobacz, jak zmieniali się nasi pacjenci. Dołącz do nich!

  Najczęściej zadawane pytania

  Jakie wady leczy aparat ortodontyczny?

  Aparat ortodontyczny pozwala wyprostować zęby, leczy wady zgryzu, koryguje szpary między zębami, cofnięcia żuchwy, stłoczenia i wiele innych.

  W jakim wieku można zdecydować się na aparat?

  U dzieci dopiero po wyrżnięciu wszystkich stałych zębów. Aparatem można leczyć wszystkich: osoby 30, a nawet 50-letnie. Na skorygowanie wady zgryzu nigdy nie jest za późno.

  Nowoczesna ortodoncja oferuje wiele modeli aparatów, mniej lub bardziej widocznych. Wybór zależy od indywidualnych potrzeb.

  Aparaty ortodontyczne potrafią także poszerzyć uśmiech, z czym wiąże się tzw. lifting ortodontyczny – położenie zębów zmienia położenie tkanek miękkich, a więc zęby bardziej podpierają policzki i wargi. Krótko mówiąc – wygląda się młodziej!

  Czy zakładanie aparatu ortodontycznego boli?

  Nie, zakładanie aparatu jest zupełnie bezbolesne i jego założenie nie powoduje żadnego dyskomfortu. Po zabiegu w ciągu 24h może natomiast pojawić się delikatny dyskomfort, gdyż jama ustna musi przyzwyczaić się do nowych elementów. Nie można tego nazwać jednak bólem, a organizm przyzwyczaja się do nowej sytuacji w ustach już po kilku dniach.

  Jakie są typy i rodzaje aparatów ortodontycznych?

  Aparaty stałe, zarówno metalowe (najbardziej widoczne), jak i estetyczne: porcelanowe, kryształowe czy ceramiczne (mniej widoczne) mocowane są do powierzchni wszystkich zębów. Zbudowane są one z kostek z metalu, pierścieni albo tub oraz łuków. Łuk wymieniany jest – w zależności od potrzeb – co jeden lub dwa miesiące. Podobnie wymieniane są ligatury, czyli gumki. Aparat niewidoczny, czyli Secret Ortho, działa przy pomocy specjalnych indywidualnie zaprojektowanych, przezroczystych nakładek, które wymienia się co tydzień. Nakładki można zdejmować i zakładać w dowolnym momencie.

  Czy mój aparat ortodontyczny może być kolorowy?

  Elementem aparatu są ligatury elastyczne, tzw. gumki, które zmienia się na każdej wizycie. Wspólnie z lekarzem ortodontą możecie dobrać ich kolor, a nawet kształt, wybierając np. ulubionego bohatera kreskówek, serduszka, choinki czy gwiazdki.

  Czy leczenie samym aparatem wystarczy do uzyskania hollywoodzkiego uśmiechu?

  Nie – aparat ma na celu ustawienie zębów w prawidłowej relacji oraz ustawienie prawidłowego zgryzu. Do idealnego uśmiech potrzebna jest jeszcze odbudowa kosmetyczna zębów: bonding, licówki czy korony. Wtedy po wykonaniu leczenia ortodontycznego, należy odtworzyć pierwotny kształt zęba, by nie ulegał on dalszemu ścieraniu, a zgryz, który został naprawiony dzięki aparatowi, pozostał prawidłowy przez następnych wiele lat.

  Co to jest SECRET ORTHO?

  SECRET ORTHO to niewidoczny, ortodontyczny aparat korekcyjny prostujący zęby. Przesuwa on zęby w pożądanym przez stomatologa i Pacjenta kierunku. Można go zdejmować i zakładać w dowolnym momencie, ponieważ ma formę przezroczystych, niewidocznych nakładek. Są one maksymalnie komfortowe w noszeniu i skuteczne w działaniu. Wykonujemy je w laboratorium EDS z biokompatybilnego materiału.
  SECRET ORTHO nosi się minimum 22 godziny dziennie. Jest to łatwe i przyjemne, gdyż nakładki są wygodne, a po kilku dniach przyzwyczajamy się do nich i przestajemy o nich pamiętać. Pacjent otrzymuje komplet nakładek zaprojektowanych na następne 6-8 tygodni, odpowiednio ponumerowanych po to, aby z każdym tygodniem samodzielnie przejść do kolejnego etapu leczenia. Każdy tydzień zbliża nas do idealnego uśmiechu, a wizyty kontrolne odbywają cię co około 2-3 miesiące

  Ile trwa pierwsza wizyta konsultacyjna w klinice

  Pierwsza wizyta trwa z reguły nie więcej niż 0,5 h.

  Czy mogę przewidzieć efekt końcowy zanim podejmę decyzję?

  Tak, metoda, którą dysponujemy, czyli cyfrowe projektowanie uśmiechu (Digital Smile Design) pozwoli Ci zobaczyć końcowy efekt pracy stomatologów, zanim podejmiesz decyzję. Nowy uśmiech możesz u nas przymierzyć jak sukienkę, czy nową bluzkę w przymierzalni. Na tym etapie możliwe są korekty i dopasowanie kształtu zębów czy koloru z naszej biblioteki zębów naturalnych. Dopiero wtedy decydujesz się działać.

  W jakich przypadkach mogę zrobić licówki?

  Licówki są świetnym rozwiązaniem przy małych zębach lub zębach o stożkowatym kształcie, które są przebarwione albo nierówno położone. Dzięki SkynConcept, jesteśmy w stanie idealnie skopiować piękne zęby z biblioteki i korzystając z technologii 3D doskonale odtworzyć ich kształt i strukturę. Takie zęby są perfekcyjnie dopasowane do indywidualnych potrzeb

  Czy licówki porcelanowe są trwałe?

  Tak, są bardzo trwałe i odporne na przebarwienia. Nawet po latach porcelana pozostaje nieskazitelnie biała. Ryzyko odpadnięcia czy wyłamania jest niewielkie.

  Boję się szlifowania zębów pod korony. Jeśli zdecyduję się na licówki, czy będą one tak trwałe jak korony?

  Nie każde leczenie i odświeżanie uśmiechu wiąże się z wykonaniem szlifowania zębów i koronami. W wielu przypadkach plan leczenia wymaga zaangażowania dentystów różnych dziedzin stomatologii – ortodonty, chirurga, protetyka i laboratorium techniki dentystycznej. Dopiero po takich konsultacjach dobiera się optymalny zakres prac.

  Czy zęby pod korony trzeba dużo szlifować i czy jest to konieczne?

  Tak, szlifowanie zęba pod koronę jest konieczne. Powierzchnia zęba zmniejszana jest ze wszystkich stron o około 1 – 2 mm lub więcej. Taka będzie grubość ścianki korony. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, więc jest on zupełnie bezbolesny. Potem skanujemy szczękę i żuchwę skanerem zewnątrzustnym oraz ustalamy koron korony. Tak przygotowane materiały przekazywane są do naszego laboratorium Exclusive Dental Lab, w którym rozpoczyna się proces wytwarzania korony. Na czas przygotowania pracy ostatecznej, pacjent ma założoną koronę koronę tymczasową. Gdy lekarz otrzymuje gotową koronę – oceniamy razem jej walory funkcjonalne i estetyczne. Jeśli nie ma zastrzeżeń – korona cementowana jest na stałe.

  Chciałabym wybielić swoje zęby – co zrobić?

  Pierwszym krokiem jest umówienie się na konsultację, na której wyjaśnimy, na czym polega wybielanie i czy uda się osiągnąć zamierzony efekt. W Exclusive Dental Studio opracowaliśmy autorską metodę wybielania PERFECT BLEACHING. Gwarantujemy, że dzięki niej zęby będą bielsze, a jeśli Pacjent będzie się stosował do naszych zaleceń – efekt wybielania utrzyma się przez wiele lat! Wybielanie, które rozjaśnia odcień naszych zębów o średnio 4 do 15 tonów przybliży nas do osiągnięcia hollywoodzkiego uśmiechu. Co powinniśmy wiedzieć zanim zdecydujemy się na ten zabieg? Pamiętajmy, że wybielanie możemy zastosować tylko w przypadku zębów wyczyszczonych z kamienia i osadu. Po wybielaniu możliwe jest wystąpienie nadwrażliwości, która najczęściej ustępuje w ciągu 24h. Bardzo ważne jest także stosowanie tzw. „białej diety” przez 7 do 10 dni po wybielaniu. W tym czasie należy unikać zwłaszcza kawy, herbaty, czerwonego wina oraz produktów tytoniowych. Dla jak najdłuższego zachowania śnieżnobiałego uśmiechu polecamy również stosowanie profesjonalnych past wybielających. Przeciwwskazania do wybielania to: ciąża, karmienie piersią oraz wiek poniżej 18 roku życia.

  Co to jest bonding?

  Bonding jest bezpieczną i mało inwazyjną metodą odbudowy zębów. Polega on na pokryciu powierzchni zęba bardzo cienką warstwą kompozytu wykonanego z żywicy, którego kolor można idealnie dopasować do koloru naturalnego zęba. Jest to bardzo skuteczny sposób na odbudowę zębów, ukrycie nieestetycznych przebarwień. Różnica widoczna jest natychmiast po zakończeniu zabiegu, a idealny wygląd zębów uzyskuje się podczas jednej wizyty w gabinecie.

  Czy mogę wykonać bonding wszystkich zębów mimo wady zgryzu?

  Jeśli masz wadę zgryzu, najpierw powinna być ona skorygowana. W Exclusive Dental Studio zależy nam nie tylko na pięknym wyglądzie zębów, ale również na tym, by były one zdrowe. Do tego również będziemy przekonywać Ciebie.

  Na ile lat trwałym rozwiązaniem jest bonding?

  Bonding to rozwiązanie którego efekt utrzymuje się od 5 do 8 lat. Praca musi być poddawana
  regularnemu polerowaniu co 6 mcy.

  Marzysz o nowym, pięknym uśmiechu?

  Uzupełnij formularz i poczekaj na nasz kontakt z gabinetu!

   Akceptuję regulamin i politykę prywatności.