Sprzęt i materiały

Skaner wewnątrzustny 3D Shape

Skaner wewnątrzustny 3D Shape jest urządzeniem duńskiej firmy uważanej za producenta najlepszych skanerów i oprogramowania CAD/CAM na świecie. Urządzenie to służy do cyfrowej rejestracji pola protetycznego w ustach Pacjenta  w postaci obrazu 3D. Wykorzystując najnowocześniejsze technologie, wypiera konwencjonalne metody odwzorowania przy pomocy masy wyciskowej, łyżek wyciskowych oraz gipsu. Obraz pola protetycznego powstaje na ekranie komputera w czasie rzeczywistym w kolorach naturalnych oraz z  zachowaniem bardzo dużej dokładności. Oprogramowanie sterujące skanerem pozwala na natychmiastowa analizę wycisku cyfrowego (obrazu sytuacji w ustach Pacjenta), co w przypadku wycisków konwencjonalnych jest niemożliwe. Lekarz może natychmiast po zeskanowaniu zbadać np: równoległość filarów, czy ilość miejsca na przyszłą odbudowę protetyczna. Narzędzia automatycznego pobierania koloru zębów, czy ustalenia wysokości zwarcia, również pomaga lekarzowi szybko i precyzyjnie określić warunki do dalszego leczenia. Skaner skraca zatem czas pracy lekarza, eliminuje błędy i konieczności poprawek. Ta cecha ma zasadnicze znaczenie dla dobrego zaplanowania i wykonania przyszłej pracy protetycznej lub ortodontycznej Pacjenta. Wycisk cyfrowy możemy w kilka minut wysyłać on-line do dowolnego centrum produkcyjnego czy  pracowni protetycznej.

X-NAV X-GUIDE

Rewolucyjny system, który rozszerza możliwości  systemu wiązek stożkowych w celu uproszczenia i dokładności procedur implantologicznych. X-Guide oferuje dynamiczną nawigację 3D, która zapewnia interaktywne prowadzenie krok po kroku, co daje możliwość poprawy precyzji i dokładności pozycji POZYCJI, KĄTA i GŁĘBOKOŚCI implantu. Zawiera jedyny na żywo widok 360 stopni pozycji wiertła i anatomia podczas operacji, X-Guide pozwala z łatwością przekazać pacjentowi plan leczenia 3D.  X-Guide sprawia, że operacja z przewodnikiem tego samego dnia staje się rzeczywistością dla pacjentów. Absolutna precyzja implantów dzięki zintegrowaniu obrazowania stożkowego wiązki 3D z praktyką, jasne jest, że cenisz dokładność i precyzję planowania.Obraz X-Point z wiertłem Nasz system X-Guide ma na celu konsekwentne podnoszenie Precyzji i Kontroli w operacjach implantologicznych. , wskazówki krok po kroku dają możliwość poprawy każdego ruchu rękojeści podczas osteotomii i dostawy implantu w celu dokładniejszego umieszczenia implantu - tak jak GPS dla wiertła. X-Guide ułatwia precyzyjne stosowanie dzięki imponującemu, opatentowanemu oczekujące technologie nawigacyjne.


Tomograf Carestream 900

To innowacyjne urządzenie o doskonałej precyzji obrazowania, zapewniające Pacjentowi maksimum bezpieczeństwa, a lekarzowi – wiele funkcji dodatkowych oraz łatwość obsługi! Tomografia komputerowa 3D to badanie, które znajduje bardzo szerokie zastosowanie we współczesnej stomatologii. Jest ono proste i nie wymaga od pacjenta żadnego szczególnego przygotowania – badanie jest bezinwazyjne i komfortowe. Promienie rentgenowskie emitowane przez lampę pochłaniane są przez detektory znajdujące się w aparacie i przekształcane na obrazy poszczególnych struktur anatomicznych ciała człowieka. Dzięki zastosowaniu stożkowej wiązki promieniowania rentgenowskiego, tomografia komputerowa pozwala na uzyskanie niezwykle precyzyjnych obrazów, odwzorowujących nawet najdrobniejsze szczegóły anatomicznej budowy głowy Pacjenta, przy jednoczesnym zminimalizowaniu dawki promieniowania oraz skróceniu czasu potrzebnego na badanie. Wykonujemy tomografię komputerową 3D, która znajduje zastosowanie m.in. w planowaniu leczenia implantologicznego, endodontyczngo, ortodontycznego i chirurgicznego, diagnostyce próchnicy oraz innych chorób jamy ustnej czy kontroli zastosowanego leczenia.


Unit stomatologiczny STERN WEBER S300

Urządzenie cyfrowe, które umożliwia sterowanie i programowanie pracy instrumentów (z dokładnością do 10 obr./min dla mikrosilnika i 1% dla turbiny i skalera) za pośrednictwem 7-calowego dotykowego graficznego panelu sterowania.

STERN WEBER S300 cechuje: ergonomia, najnowsze dostępne technologie, prosta obsługa, zwarta konstrukcja: blok spluwaczki zawieszony na fotelu Pacjenta, nowy cichy i płynny napęd fotela Pacjenta, wysoka jakość materiałów. Kamera wewnątrzustna staje się już nie tylko narzędziem edukacyjnym dla Pacjenta ale również jest narzędziem niezbędnym do stworzenia dokumentacji medycznej Pacjenta. W tym celu niezbędna jest wysoka rozdzielczość kamery, współpraca z komputerem oraz łatwość przypisania wykonanych zdjęć do karty Pacjenta. Kamera CU2 HD współpracuje z oprogramowaniem iRYS, co oznacza, że wykonane zdjęcia mogą być zapisane w karcie pacjenta wspólnie ze zdjęciami RTG.


The Wand bezbolesne znieczulenie komputerowe

Powoli czas znieczuleń wykonywanych za pomocą zwykłej strzykawki i igły odchodzi do przeszłości. Jest to bardzo dobra wiadomość zarówno dla Pacjentów, jak i stomatologów.  Dzięki niemu zabiegi dentystyczne stają się bardziej komfortowe i bezpieczne, a osoby cierpiące na dentofobię chętniej decydują się na wizytę w gabinecie stomatologicznym. The Wand posiada specjalnie zaprojektowany aplikator, wyglądem przypominający długopis – ten kształt zapewnia całkowitą swobodę i precyzję ruchu w trakcie pracy oraz eliminuje strach przed strzykawką i igłą. Urządzenie The Wand jest przyjazne zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Podanie znieczulenia tą metodą stało się dużo łatwiejsze i przede wszystkim mniej stresujące dla Pacjenta. The Wand dzięki nowej technologii, opierającej się na stopniowym dawkowaniu znieczulenia, które jest kontrolowane przez komputer, pozwala na bezbolesną aplikację substancji znieczulającej. Dzięki temu pacjent unika bólu i niepotrzebnej paniki. 

W tradycyjnych znieczuleniach ból spowodowany jest nie tylko wkłuciem igły, lecz również podawaniem substancji znieczulającej, która rozpiera tkanki. W The Wand całość procesu nadzoruje komputer, który zapewnia odpowiednią szybkość podawania, a to z kolei zapobiega powstawaniu bólu. Połączenie nowoczesnej technologii, wcześniejszego znieczulenia miejsca wkłucia na śluzówce żelem znieczulającym oraz umiejętności lekarskich sprawia, że Pacjent nie odczuwa dyskomfortu.

The Wand to nie tylko wyeliminowanie bólu i strachu przed znieczuleniem. Pacjent zachowuje pełną swobodę i mimikę twarzy w czasie działania substancji znieczulającej. Warto także zaznaczyć, że po zaaplikowaniu znieczulenia może swobodnie mówić i funkcjonować.

The Wand, czyli magiczna różdżka sprawia, że każdy zabieg staje się bezbolesny i w pełni komfortowy. Już po pierwszym znieczuleniu wykonanym z zastosowaniem urządzenia The Wand wielu pacjentów nie wyobraża sobie powrotu do „starej” metody znieczulenia.


Mikroskop Carl Zeiss Extaro 300

Carl Zeiss to czołowy światowy producent w zakresie profesjonalnej optyki; od warsztatu mechaniki precyzyjnej i optyki do międzynarodowego przedsiębiorstwa operującego w zakresie nowoczesnych technologii. Nasze prace są jeszcze bardziej precyzyjne, dokładne i szczelne. To co niewidoczne gołym okiem, za pomocą mikroskopu widzimy doskonale.

Większość wykonywanych przez naszych lekarzy zabiegów odbywa się z udziałem mikroskopu. To wysokiej jakości urządzenie pozwala na osiągniecie bardzo dużego powiększenia (x20) i dzięki temu precyzyjnej pracy. By sprostać Państwa oczekiwaniom konieczne jest zastosowanie zaawansowanych, nowoczesnych urządzeń stomatologicznych takich właśnie jak mikroskop Carl Zeiss Extaro 300.

SIROLASER BLUE

Najnowszy laser stomatologiczny Blue niemieckiej firmy SIRONA z trzema diodami: niebieską, czerwoną i podczerwoną. Przeznaczony jest do zabiegów chirurgicznych, koagulacji tkanek miękkich w obrębie jamy ustnej, wybielania oraz biostymulacji. Zastosowania kliniczne lasera stomatologicznego to: periodontologia (wspomaganie konwencjonalnej terapii, usuwanie zmian bakteryjnych); chirurgia (bezkontaktowe cięcie tkanki miękkiej, frenektomia, resekcja dziąsła, rowki dziąsłowe); implantologia (odsłanianie ukrytych implantów); endodoncja (usuwanie zmian bakteryjnych w kanale korzenia zęba); system CAD/CAM CEREC (pomocny w dokładnym ustalaniu granicy preparacji podczas projektowania i wykonywania odbudów ceramicznych); dezynfekcja (wybielanie). Zalety stosowania lasera stomatologicznego w porównaniu z konwencjonalną chirurgią stomatologiczną: mniejsza inwazyjność i bolesność zabiegów; wysoka precyzja interwencji chirurgicznych; dokładne usuwanie zainfekowanych tkanek; lepsza koagulacja; mniejsze krwawienie; zmniejszenie obrzęku pooperacyjnego; przyspieszone gojenie ran; redukcja powstawania blizn; zmniejszenie bólu pooperacyjnego; eliminacja konieczności stosowania szwów po przeprowadzonym zabiegu.


EMS - Nowoczesne urządzenie do higienizacji

W Exclusive Dental Studio korzystamy z wolnostojącego, mobilnego skalera ultradźwiękowego o częstotliwości drgań końcówki roboczej w zakresie 25 ÷ 35 kHz, z najnowszą elektroniką PIEZON No Pain oraz piaskarki. Układ sterujący PIEZON No Pain wyposażony jest w system automatycznego  podtrzymywania nastawionej mocy podczas zabiegu, co pozwala na precyzyjne operowanie końcówką. Niezależnie od użytej siły drgania końcówki nie uszkadzają szkliwa. Urządzenie posiada miękki start, który sprawia, że odczucia Pacjenta podczas zabiegu są przyjemne. Urządzenie posiada rękojeść wyposażoną w oświetlenie typu LED, co bardzo ułatwia operowanie końcówką roboczą w jamie ustnej oraz ułatwia pracę higienistce. Dzięki temu urządzeniu zabiegi higienizacji w Exclusive Dental Studio są przeprowadzana bezboleśnie i perfekcyjnie.

Sedacja wziewna (gaz rozweselający)

Jego fachowa nazwa to podtlenek azotu. Podajemy go Pacjentowi za pomocą specjalnej maseczki zakładanej na nos. Maseczki mają przyjemne zapachy (czekoladowy, truskawkowy czy waniliowy). Działanie gazu rozweselającego daje uczucie przyjemnego oszołomienia. Będąc pod wpływem podtlenku azotu nie odczuwa się strachu czy lęku, więc jest to produkt polecany dla Pacjentów z DENTOFOBIĄ. Można go stosować u dorosłych, jak i również u dzieci od 3 roku życia. Pozwala przełamać lęk przed zabiegami

Radiowizjografia

Posiadamy radiowizjograf cyfrowy firmy MY-RAY. To dzięki niemu możemy wykonać zdjęcie rentgenowskie Pacjentowi na fotelu, nawet w trakcie zabiegu. Po chwili zdjęcie pokazuje się na ekranie monitora, a my możemy je omówić i natychmiast wdrożyć odpowiednie leczenie. W aparacie został zastosowany czujnik cyfrowy, dzięki czemu dawka promieniowania jest mniejsza o 90% w stosunku do tradycyjnego zdjęcia na kliszy. Dzięki RVG działamy ekologicznie, ponieważ nie używamy odczynników chemicznych do wywoływania zdjęć. Zdjęcie możemy przekazać Pacjentowi na jego życzenie na płycie CD, Pen-drive lub przesłać mailem.

Piezosurgery

W Exclusive Dental Studio pracujemy na PiezotomeSolo, który jest innowacyjnym systemem do cięcia kości, bez uszkodzenia tkanek miękkich za pomocą ultradźwiękowych mikro drgań. Opracowanym do stosowania w chirurgii jamy ustnej, usuwania zatrzymanych ósemek, Implantologii i Periodontologii. Dzięki temu urządzeniu Pacjent czuje się bezpiecznie i komfortowo. Tradycyjne metody cięcia kości (tj wiertarki i wiertła) mogą spowodować uszkodzenie niektórych tkanek i kości, które zwiększają ból i obrzęk pozabiegowy. Piezosurgery eliminuje to ryzyko a dzięki technologii mikrodrgań pacjent nie odczuwa dyskomfortu podczas procedur chirurgicznych w jamie ustnej Piezosurgery to urzadzenie stosowane przez najlepszych specjalistów na całym swiecie. W naszej klinice łączymy technologię Piezo z procedurą PRF dzięki czemu nasi pacjenci nie odczuwają bólu ani dyskomfortu po zabiegach chirurgicznych, co dla naszych specjalistów jest największą satysfakcją.

PRF - Platelet rich fibrin

Procedura polegająca na pobraniu krwi pacjenta, odwirowaniu i uzyskaniu fibryny bogatopłytkowej zawierającej także limfocyty, czynniki wzrostu, komórki macierzyste Dzięki tym składnikom PRF  pozwala na maksymalne zmniejszenie obrzęku i przyspiesza okres regenracji. Gojenie nastepuje już po 3 dniach! PRF zabezpiecza i uszczelnia ranę po zabiegu chirurgicznym, zmniejszając ryzyko wystąpienia zakażeń do minimum. Nasycenie rany PRF wspiera tworzenie nowej tkanki ze względu na czynniki wzrostu, a to z kolei prowadzi do szybszej regeneracji tkanek.Przyspiesza gojenie do maksimum. Specjalnie dla Pacjentów bezpośrednio przed zabiegiem  chirurgicznym jest przygotowyany preparat PRF. Wykwalifikowana pielęgniarka medyczna pobiera krew od Pacjenta.Po tym zabiegu lekarz rozpoczyna produkcję PRF.  Taki proces trwa ok 20-25 minut.

System Obtura B do wypełniania kanałów korzeniowych na ciepło

Jednym z najbardziej istotnych elementów leczenia kanałowego jest szczelne wypełnienie kanału. Od lat zastanawiano się, w jaki sposób najszczelniej i najtrwalej można zamknąć kanały. Rozwiązaniem tego problemu jest System B oraz Obtura, stosowane w Exclusive Dental Studio. System B służy do wypełnienia wierzchołka korzenia, a przede wszystkim – do zamykania światła otworu fizjologicznego. Gutaperka, uznana za najlepszy materiał wypełnieniowy, zostaje podgrzana i skondensowana. Zapobiega to przepchnięciu materiału poza światło kanału. Natomiast Obtura służy do wypełnienia pozostałej części kanału. Gutaperka zostaje podgrzana do 200 stopni, dzięki czemu staje się bardzo plastyczna. Materiał w takiej postaci jest najbardziej biozgodnym materiałem. Zaletą tej metody jest dokładniejsza kondensacja materiału, pozwalająca rekompensować skurcz gutaperki, a tym samym – wykonać bardziej szczelne wypełnienie kanału.


FAQ: Nowoczesny sprzęt stomatologiczny
Najczęściej zadawane pytania


Co daje leczenie zębów pod mikroskopem?

Leczenie mikroskopowe jest najlepszą metodą, którą dysponuje obecnie stomatologia, ponieważ jest dużo bardziej precyzyjne, pozwala na niezwykle dokładne opracowanie zębów. 

Czy leczenie zębów odbywa się pod mikroskopem?

Tak, leczenie zachowawcze i endodontyczne odbywa się w naszym gabinecie zawsze przy użyciu mikroskopu.

Boję się wizyt u dentysty, w szczególności znieczuleń. Jakie macie rozwiązanie na ten problem?

Nasz gabinet dysponuje znieczuleniem komputerowym The Wand, którego podanie Pacjentowi jest całkowicie bezbolesne. Aplikator, który wyglądem przypomina długopis, jest bardzo precyzyjny i przyjazny w odbiorze dla Pacjenta. Poza tym, w naszym asortymencie dysponujemy sedacją wziewną, czyli gazem rozweselającym. Maseczki mają przyjemne zapachy np. truskawkowy czy czekoladowy. Będąc pod wpływem podtlenku azotu nie odczuwa się strachu czy lęku.

Do czego służy skaner wewnątrzustny?

Skaner wewnątrzustny to innowacyjne rozwiązanie, które zastąpiło wykonywanie tradycyjnych wycisków w gabinecie. Skaner tworzy wirtualny wycisk 3D Twojego uzębienia, który możemy od razu przesłać do naszego laboratorium. Poprawia to komfort wizyty i ułatwia pracę w gabinecie.

Przy pomocy jakiego urządzenia wykonujecie higienizację?

Pakiet higienizacyjny wykonywany jest przy pomocy najnowocześniejszego urządzenia do higienizacji szwajcarskiej firmy EMS. Niezależnie od użytej siły drgania, końcówki nie uszkadzają szkliwa, a odczucia Pacjenta podczas wizyty są przyjemne.