Usługi
Sprzęt i materiały

Sedacja wziewna (gaz rozweselający)

Jego fachowa nazwa to podtlenek azotu. Podajemy go Pacjentowi za pomocą specjalnej maseczki zakładanej na nos. Maseczki mają przyjemne zapachy (czekoladowy, truskawkowy czy waniliowy). Działanie gazu rozweselającego daje uczucie przyjemnego oszołomienia. Będąc pod wpływem podtlenku azotu nie odczuwa się strachu czy lęku, więc jest to produkt polecany dla Pacjentów z DENTOFOBIĄ. Można go stosować u dorosłych, jak i również u dzieci od 3 roku życia. Pozwala przełamać lęk przed zabiegami

Radiowizjografia

Posiadamy radiowizjograf cyfrowy firmy MY-RAY. To dzięki niemu możemy wykonać zdjęcie rentgenowskie Pacjentowi na fotelu, nawet w trakcie zabiegu. Po chwili zdjęcie pokazuje się na ekranie monitora, a my możemy je omówić i natychmiast wdrożyć odpowiednie leczenie. W aparacie został zastosowany czujnik cyfrowy, dzięki czemu dawka promieniowania jest mniejsza o 90% w stosunku do tradycyjnego zdjęcia na kliszy. Dzięki RVG działamy ekologicznie, ponieważ nie używamy odczynników chemicznych do wywoływania zdjęć. Zdjęcie możemy przekazać Pacjentowi na jego życzenie na płycie CD, Pen-drive lub przesłać mailem.

System bezbolesnego podawania znieczuleń

Komputerowy system STA w najnowszej wersji the Wand to innowacyjny system do bezbolesnego podawania znieczuleń. Znieczulenie podaje się za pomocą małej końcówki, wyglądem przypominającej długopis, która jest podłączona do komputera dozującego dawkę i tempo aplikacji znieczulenia. Aplikacja znieczulenia do tkanek jest prawie bezbolesna, ponieważ dzięki komputerowi lekarz może zrobić to niezwykle precyzyjnie i w odpowiednim tempie. Znieczulenie aplikuje się jednorazowymi, sterylnymi końcówkami, które są częścią jednorazowego zestawu do znieczulenia.

Mikroskop

W Exclusive Dental Studio posiadamy mikroskop wiodącej firmy Carl Zeiss. To dzięki jego powiększeniu oraz oświetleniu Nasz lekarz endodonta może wyleczyć bardzo trudne kanały korzeniowe. Jeśli kanał w zębie zakwalifikowanym do leczenia endodontycznego jest wąski, zakrzywiony lub zostało w nim złamane narzędzie, mikroskop pozwoli na precyzyjne wyleczenie. Jeśli potrzebne jest powiększenie do prac stomatologicznych protetycznych, zabiegów chirurgicznych, czy leczenia, to właśnie dzięki użyciu mikroskopu lekarz może działać bardzo precyzyjnie.

Piezosurgery

W Exclusive Dental Studio pracujemy na PiezotomeSolo, który jest innowacyjnym systemem do cięcia kości, bez uszkodzenia tkanek miękkich za pomocą ultradźwiękowych mikro drgań. Opracowanym do stosowania w chirurgii jamy ustnej, usuwania zatrzymanych ósemek, Implantologii i Periodontologii. Dzięki temu urządzeniu Pacjent czuje się bezpiecznie i komfortowo. Tradycyjne metody cięcia kości (tj wiertarki i wiertła) mogą spowodować uszkodzenie niektórych tkanek i kości, które zwiększają ból i obrzęk pozabiegowy. Piezosurgery eliminuje to ryzyko a dzięki technologii mikrodrgań pacjent nie odczuwa dyskomfortu podczas procedur chirurgicznych w jamie ustnej Piezosurgery to urzadzenie stosowane przez najlepszych specjalistów na całym swiecie. W naszej klinice łączymy technologię Piezo z procedurą PRF dzięki czemu nasi pacjenci nie odczuwają bólu ani dyskomfortu po zabiegach chirurgicznych, co dla naszych specjalistów jest największą satysfakcją.

PRF - Platelet rich fibrin

Procedura polegająca na pobraniu krwi pacjenta, odwirowaniu i uzyskaniu fibryny bogatopłytkowej zawierającej także limfocyty, czynniki wzrostu, komórki macierzyste Dzięki tym składnikom PRF  pozwala na maksymalne zmniejszenie obrzęku i przyspiesza okres regenracji. Gojenie nastepuje już po 3 dniach! PRF zabezpiecza i uszczelnia ranę po zabiegu chirurgicznym, zmniejszając ryzyko wystąpienia zakażeń do minimum. Nasycenie rany PRF wspiera tworzenie nowej tkanki ze względu na czynniki wzrostu, a to z kolei prowadzi do szybszej regeneracji tkanek.Przyspiesza gojenie do maksimum. Specjalnie dla Pacjentów bezpośrednio przed zabiegiem  chirurgicznym jest przygotowyany preparat PRF. Wykwalifikowana pielęgniarka medyczna pobiera krew od Pacjenta.Po tym zabiegu lekarz rozpoczyna produkcję PRF.  Taki proces trwa ok 20-25 minut.

System Obtura B do wypełniania kanałów korzeniowych na ciepło

Jednym z najbardziej istotnych elementów leczenia kanałowego jest szczelne wypełnienie kanału. Od lat zastanawiano się, w jaki sposób najszczelniej i najtrwalej można zamknąć kanały. Rozwiązaniem tego problemu jest System B oraz Obtura, stosowane w Exclusive Dental Studio. System B służy do wypełnienia wierzchołka korzenia, a przede wszystkim – do zamykania światła otworu fizjologicznego. Gutaperka, uznana za najlepszy materiał wypełnieniowy, zostaje podgrzana i skondensowana. Zapobiega to przepchnięciu materiału poza światło kanału. Natomiast Obtura służy do wypełnienia pozostałej części kanału. Gutaperka zostaje podgrzana do 200 stopni, dzięki czemu staje się bardzo plastyczna. Materiał w takiej postaci jest najbardziej biozgodnym materiałem. Zaletą tej metody jest dokładniejsza kondensacja materiału, pozwalająca rekompensować skurcz gutaperki, a tym samym – wykonać bardziej szczelne wypełnienie kanału.

EMS - Nowoczesne urządzenie do higienizacji

W Exclusive Dental Studio korzystamy z wolnostojącego, mobilnego skalera ultradźwiękowego o częstotliwości drgań końcówki roboczej w zakresie 25 ÷ 35 kHz, z najnowszą elektroniką PIEZON No Pain oraz piaskarki. Układ sterujący PIEZON No Pain wyposażony jest w system automatycznego  podtrzymywania nastawionej mocy podczas zabiegu, co pozwala na precyzyjne operowanie końcówką. Niezależnie od użytej siły drgania końcówki nie uszkadzają szkliwa. Urządzenie posiada miękki start, który sprawia, że odczucia Pacjenta podczas zabiegu są przyjemne. Urządzenie posiada rękojeść wyposażoną w oświetlenie typu LED, co bardzo ułatwia operowanie końcówką roboczą w jamie ustnej oraz ułatwia pracę higienistce. Dzięki temu urządzeniu zabiegi higienizacji w Exclusive Dental Studio są przeprowadzana bezboleśnie i perfekcyjnie.