DSD (Digital Smile Design)

DSD (DIGITAL SMILE DESIGN) pozwala Pacjentowi zobaczyć efekt końcowy pracy stomatologów, zanim w ogóle podejmie on decyzję o leczeniu w Exclusive Dental Studio. 

Na zdjęciach i filmach możesz zobaczyć, jak wielkie i zaskakujące mogą być metamorfozy związane z leczeniem zębów i ich poprawą estetyki. Metodę Digital Smile Design stworzył brazylijski dentysta Christian Coachman. Zauważył, że nawet najbardziej wykwalifikowany zespół może mieć problemy z precyzyjnym przekazaniem sobie wytycznych zawartych w planie leczenia. Czasem sami pacjenci spodziewają się też innego efektu końcowego. Problem rozwiązuje stworzenie wizualnego planu leczenia oraz poznanie końcowego rezultatu – nowego uśmiechu. Indywidualnie zaprojektowanego, wyrażającego osobowość Pacjenta i zgodnego z fizycznymi cechami twarzy DSD krok po kroku: 

–    pierwsza konsultacja trwa do 1,5 godziny;

–    w tym czasie wykonana zostanie w naszym studio fotograficznym seria zdjęć i filmów twarzy, zębów, uśmiechu;

–    lekarz przeprowadza dokładny wywiad, którego celem jest poznanie cech osobowości oraz wyobrażeń o pięknym uśmiechu;

–    następnie lekarz analizuje zależności między zębami, ustami, uśmiechem a rysami twarzy i mimiką wyrażającą emocje. Posługując się specjalnymi cyfrowymi planszami projektuje nowy uśmiech. W każdym momencie może skonsultować projekt z pacjentem. Powstaje plan leczenia;

–    ostatnim etapem jest przygotowanie w pracowni protetycznej wzoru uśmiechu, który można przymierzyć jak sukienkę czy garnitur. Teraz możesz zobaczyć nowego siebie!

Efektem analizy jest przejrzysty, zrozumiały plan leczenia. W wielu przypadkach leczenie wymaga zaangażowania dentystów różnych dziedzin stomatologii – ortodonty, chirurga, protetyka i laboratorium techniki dentystycznej. By osiągnąć idealny efekt konieczna jest współpraca zespołu i komunikacja między poszczególnymi jego członkami.