Nawigacja na fotelu dentystycznym, X-Guide

Nawigacja na fotelu dentystycznym, X-Guide

12.02.2021 Autor: Agnieszka

GPS to system nawigowania w przestrzeni, który dobrze znamy i na co dzień wykorzystujemy w telefonach i oprogramowaniu samochodów. Dzięki niemu nie musimy pamiętać nazw ulic, unikamy korków i możemy się skupić na przyjemności jazdy. 

Jaki to ma związek ze stomatologią? Właśnie powstał inteligentny system X-Guide, który w rękach chirurga stomatologa działa na podobnej zasadzie podczas leczenia implantologicznego. 

Najnowsze rozwiązanie firmy Noble Biocare, z którego korzysta poznańskie Exclusive Dental Studio, traktuje jamę ustną jak śledzone satelitami, trójwymiarowe środowisko. Każdy pacjent to nowa mapa danych, inna morfologia, kształt, odległości, kąty i konkretne struktury anatomiczne. Brzmi kosmicznie, ale w praktyce jest to niezwykle pomocny lekarzowi system i wystarczy wiedza oraz doświadczenie, aby biegle się w nim poruszać.

Nowoczesna implantologia

Na czym to polega? Najpierw uśmiech pacjenta jest skanowany i eksportowany do specjalnego oprogramowania, w którym jest przygotowywany plan leczenia implantologicznego. Na podstawie trójwymiarowych danych, powstaje dokładny przebieg zabiegu implantacji uwzględniający wszystkie czynniki i zmienne. Następnie trafia on właśnie do oprogramowania X-Guide, które w czasie rzeczywistym kontroluje położenie wierteł i implantu już podczas samego zabiegu implantacji. Dzięki temu udogodnieniu, lekarz może śledzić przebieg wszczepienia implantu na monitorze, i nawet gdy wiertła znajdują się już poza zasięgiem jego wzroku, ma pewność że wszystko przebiega prawidłowo. Jednocześnie może w czasie rzeczywistym modyfikować plan leczenia i wybierać najlepsze rozwiązanie. 

X-Guide®, chirurgia stomatologiczna w czasie rzeczywistym

Dla pacjenta to może brzmieć jak skomplikowana technologia i rzeczywiście… rozwiązanie jest przełomowe! Dzięki nowemu rozwiązaniu X-Guide skraca się czas samego zabiegu jak i całej procedury związanej z uzupełnieniem brakujących zębów. Po raz kolejny zastosowanie technologii cyfrowych w stomatologii przekłada się na korzyści, gdyż nie są już potrzebne szablony chirurgiczne wykonywane w laboratorium, a czas między skanowaniem a osadzaniem implantu skrócił się tym samym z jednego tygodnia do jednego dnia! 

To właśnie Exclusive Dental Studio, jako pierwsze w Polsce, zostało wyposażone w niezbędny sprzęt i oprogramowanie aby przenieść leczenie chirurgiczne na nowy poziom, a doktor Kamil Szewczyk jako pierwszy rozpoczął leczenie tą metodą. 

Wykorzystanie możliwości technologicznych w stomatologii to nic innego jak skrócenie procedur i zwiększenie bezpieczeństwa pacjenta na fotelu, nawet podczas najbardziej skomplikowanych zabiegów chirurgicznych.

pacjenci od zawsze stawiają na jakość i pewność leczenia, nawet jeśli oznacza to wielokrotne wizyty i dłuższy czas dojazdu. Nic więc dziwnego, że do gabinetu na Katowickiej trafiają osoby nawet z najbardziej odległych miejsc w kraju i z zagranicy. 

Od 3 miesięcy również w tym zakresie wyraźnie odczuwają oni wyraźną pozytywną zmianę: jeśli podczas wizyty na początku dnia został wykonany skan uśmiechu, to już po kilku godzinach jest możliwość przeprowadzenia zabiegu chirurgicznego nawigowanego przez implantologa z wykorzystaniem systemu X-Guide.  Oznacza to, że jeszcze tego samego dnia pacjent wychodzi z kliniki z pełnym uśmiechem i nową jakością życia.

X-Guide w rękach dobrego specjalisty to najlepsza droga do pełnego uśmiechu, bez zbędnych przystanków, idealnie oznakowana, szeroka i gładka. Czas najwyższy odzyskać utracone zęby!