Biały uśmiech lubi brąz

Biały uśmiech lubi brąz

12.02.2021 Autor: Agnieszka

Czy jest piękniejsza oprawa pięknego, zdrowego uśmiechu niż wypoczęta twarz i opalone ciało? A może to biały uśmiech najbardziej podkreśla muśnięte słońcem, wakacyjne kształty? Bez względu na zależność, faktem jest, że lato się właśnie rozpoczęło i jest to najwyższy czas na zadbanie o swoje zęby! 

W gabinecie dentystycznym spotykamy się ze stomatologiem już nie tylko po to, aby wyleczyć bolącego zęba, ale by całościowo zająć się zdrowiem i estetyką… i choć nie zawsze można wszystko załatwić od razu, to mamy teraz wiele sposobów na to, aby ekspresowo poprawić wygląd swojego uśmiechu.

Higienizacja

Najprostszym, i jednocześnie najbardziej popularnym zabiegiem, jest higienizacja, która składa się z trzech części i odświeża wygląd zębów. Na co dzień są one narażone na działanie wielu niekorzystnych czynników (podczas spożywania napojów czy posiłków), przez co tracą swój blask, pojawia się osad i kamień, a kolor staje się lekko ciemniejszy. Wystarczy niespełna godzina na fotelu, a najnowocześniejsza na świecie szwajcarska piaskarka w rękach profesjonalnej higienistki potrafi zdziałać cuda. Usunięcie kamienia i osadów, a następnie fluoryzacja sprawiają, że zęby odzyskują swoje piękno, a Pacjenci potwierdzają, że widzą ogromną różnicę w swoim wyglądzie oraz że wreszcie czują, że zęby są czyste a oddech świeży.

Wybielanie zębów Perfect Bleaching

Dla co raz większej liczby osób higienizacja to istotny krok w drodze do idealnego uśmiechu, ale marzą o pięknym, białym odcieniu zębów… niczym z reklamy. Dla nich rozwiązaniem jest bezpieczne, ale skuteczne wybielanie gabinetowe. W Exclusive Dental Studio doktor Agnieszka Kulik opracowała metodę Perfect Bleaching, która pozwala w trwały sposób osiągnąć biel zębów jaśniejszą nawet o kilka tonów. Praca nad tym zabiegiem zajęła dentystce kilka lat, ale było warto bo jest niezawodna i już od dekady przyciąga do gabinetu osoby nawet z odległych zakątków. Wystarczy zaledwie dwugodzinna wizyta w gabinecie, podczas której odbywa się wybielanie, a następnie zastosowanie wybielania nakładkowego w domu przez Pacjenta samodzielnie, aby zobaczyć upragnioną biel. Pozostaje jeszcze tylko pamiętać o „białej diecie” przez następnych 10 dni, aby utrwalić efekt i zachować hollywoodzki uśmiech na długi czas. Która kobieta nie marzy o tym, by choć w wakacje, zapomnieć o makijażu i suszarce do włosów, a naturalne piękno i piękny uśmiech były jej największym atutem..? Co ważne, efekt pozostanie na wiele dłużej!
Co jeśli to nadal za mało? Jest wielka poprawa, znajomi zwracają nam uwagę, że coś się zmieniło… ale nam nadal przeszkadza, że zęby są nierówne, kruszą się lub ścierają? W takich sytuacjach leczenie potrwa trochę dłużej niż jeden dzień, ale będzie wygodne i dopasowane do naszego trybu życia. 

Niewidzialne aparaty na zęby

W nowoczesnej stomatologii wymyślono aparaty na zęby, których nie widać i w każdej chwili można je ściągać. Czy to w ogóle możliwe? Tak! Ortodoncja nakładkowa to odkrycie, na które czekało wiele osób obawiających się noszenia klasycznych aparatów, a polega ono na zakładaniu transparentnych nakładek na zęby. Są one tak zaprojektowane, aby powoli niwelować wady zgryzu, a jedynym warunkiem jest noszenie ich 23 godziny na dobę.  Najważniejszym udogodnieniem jest to, że w sytuacjach dla nas ważnych możemy je ściągnąć i uśmiechać się bez skrępowania… ale prawda jest taka, że trudno je dostrzec nawet wtedy, gdy są na zębach. Po konsultacji i badaniach, doktor Kulik projektuje leczenie ortodontyczne, a technicy stomatologiczni w Exclusive Dental Lab drukują cyfrowo nakładki na kilka tygodni do przodu i przygotowują je w odpowiedniej kolejności, aby zęby stopniowo uzyskiwały prawidłową pozycję. Pacjent otrzymuje takie szyny ponumerowane, dzięki czemu dokładnie wie kiedy powinien założyć którą nakładkę. Tym samym niepostrzeżenie przechodzimy przez proces prostowania zębów, zachowując przy tym komfort spożywania posiłków oraz wolność wyboru czasu, podczas którego nie musimy oddziaływać na zęby. Dla osób pracujących swoim wizerunkiem, jak modelki czy aktorzy, ta metoda jest idealna, szczególnie że odpowiednio zaplanowane leczenie i idealnie przygotowane nakładki wymagają wizyt kontrolnych jedynie co 3-4 miesiące. Nawet jeśli obostrzenia związane z pełnionym zawodem wykluczają noszenie aparatu tradycyjnego, jest to idealna metoda na wyleczenie wad zgryzu w sposób, który nie koliduje z pracą i nie sprawia żadnych trudności. Trzeba jedynie pamiętać o ściągnięciu nakładek do spożywania posiłków. 

Exclusive Dental Studio Poznań

Do gabinetu stomatologicznego w Poznaniu przyjeżdżają i przylatują podekscytowani Pacjenci z różnych stron świata, a wizyta u dentysty nabiera znamion rytuału, przyjemności i poczucia zadbania o swoje zdrowie i lepszą przyszłość. 

Współczesna stomatologia daje dużą swobodę i wielkie możliwości, z czego nie każdy zdaje sobie sprawę. Pomimo, że w Polsce co raz więcej osób dba o swoje zdrowie, nie tylko odwiedzając lekarza, ale stawiając na zdrowe nawyki każdego dnia, dbając o jakość pożywienia czy kosmetyków, to nadal stawia piękny uśmiech na dalszej pozycji nie wierząc, że jest on w zasięgu ręki. W Exclusive Dental Studio olśniewający uśmiech jest zarezerwowany nie tylko dla gwiazd, tutaj bohaterami są prawdziwi ludzie, którzy marzyli tylko o pięknym uśmiechu, a zyskali nowe życie i pewność siebie. 

Nawet jeśli zaczęło się od postanowienia wakacyjnego, a po opaleniźnie pozostało już tylko wspomnienie i masa uśmiechniętych selfies, to biel jest uniwersalna i… zawsze w modzie!